OCENENIE ZA PRÍKLADNÚ OBNOVU

Obnova historických fasád a brán v roku 2017

S finančnou podporou Mesta Svätý Jur, Bratislavského samosprávneho krajaPrvej stavebnej sporiteľne a spoločnosti BENCONT DEVELOPMENT sme tento rok tradičnými technikami na báze nehaseného vápna obnovili fasády domov na ul. Dr Kautza 3 a na Prostrednej ul. 23, a tiež mestskú bráničku na Letohradskej ulici. Vďaka grantu z Nadácie EPH sme zrealizovali obnovu historickej drevenej brány vyššie spomínaného domu na Prostrednej ul. 23.

Organizovaním praktických workshopov chceme poskytnúť stavebným remeselníkom možnosť oboznámiť sa či zdokonaliť v tradičných remeselných technikách a tiež podnietiť záujem o kvalitnú údržbu a obnovu tradičných stavieb v regióne. Oživenie stavebnej remeselnej tradície a zručností prispeje k záchrane významných autentických stavebných konštrukcií a v neposlednom rade zvýši kvalitu a atraktivitu verejného priestoru.

Fotogalérie z obnovy fasád a brán:

Prečítajte si tiež žurnál o obnove historického centra mesta Svätý Jur.

 

                                                      

  • Máte návrh na ocenenie?

    Videli ste pri potulkách po Bratislavskom kraji pekne obnovený tradičný objekt, ktorý by ste chceli navrhnúť na ocenenie? V tom prípade kliknite na dolné tlačítko.

    Pošlite nám tip

Na vrch stránky